Narodowe Centrum Badań i Rozwoju

Szukaj

Aktualności

drukuj
A A A

Warsztaty/dzień informacyjny dla potencjalnych Beneficjentów Programu Polsko-Norweska Współpraca Badawcza

04-06-2012

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, Operator Programu Polsko-Norweska Współpraca Badawcza, zaprasza przedstawicieli środowiska naukowego oraz inne podmioty zainteresowane udziałem w Programie, na warsztaty/dzień informacyjny na temat zasad i procedur konkursowych.

Celem Programu Polsko-Norweska Współpraca Badawcza jest zmniejszenie różnic ekonomicznych i społecznych oraz promowanie współpracy dwustronnej poprzez popularyzację i wspieranie badań naukowych.

Głównymi obszarami zainteresowań w ramach współpracy polsko-norweskiej będą: ochrona środowiska, zmiany klimatyczne, zdrowie, nauki społeczne z uwzględnieniem tematyki migracji oraz promowanie równości płci i równowagi między życiem zawodowym a prywatnym.

Wnioski powinny być składane przez konsorcja składające się z min. jednego podmiotu polskiego i jednego norweskiego. Na dofinansowanie projektów wyłonionych w drodze konkursowej przeznaczone będzie blisko 39 milionów euro.

W ramach Programu, w obszarze promowania równości płci, przewiduje się również wsparcie projektów badawczych realizowanych przez kobiety w najmniej sfeminizowanych obszarach nauk technicznych. Projekty mają przyczynić się do  wzmocnienia kompetencji oraz budowania dorobku naukowego uprawniającego do zdobywania kolejnych szczebli w karierze naukowej.

Warsztaty odbędą się w dniu 6 września 2012 roku w Warszawie. Dokładne informacje o miejscu warsztatów zostaną podane w najbliższym czasie.

Otwarcie konkursu zaplanowane jest na wrzesień 2012 r.

Więcej informacji i rejestracja

 

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju
ul. Nowogrodzka 47a  00-695, Warszawa  tel: +48 22 39 07 401  fax: +48 22 20 13 408
REGON: 141032404  NIP: 701-007-37-77

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju 2011. Wszelkie prawa zastrzeżone.
realizacja: Ideo powered by CMS Edito