Narodowe Centrum Badań i Rozwoju

Szukaj

Aktualności

drukuj
A A A

Fraunhofer MOEZ uruchamia program akceleracyjny dla polskich innowatorów

21-05-2013

Fraunhofer MOEZ, partner Narodowego Centrum Badań i Rozwoju przy realizacji przedsięwzięcia pn. GO_GLOABL.PL, uruchomił swój program akceleracyjny skierowany do innowacyjnych przedsiębiorców z Polski zainteresowanych uzyskaniem wsparcia w wejściu na wybrane rynki europejskie.

Fraunhofer MOEZ (Fraunhofer-Zentrum für Mittel- und Osteuropa) jest jednym z instytutów wchodzących w skład Towarzystwa im. Fraunhofera, będącego największą w Europie organizacją w obszarze badań stosowanych. Towarzystwo skupia obecnie ponad 80 ośrodków naukowo-badawczych w Niemczech. W instytutach Fraunhofera prowadzone są badania naukowe w takich dziedzinach jak: zdrowie, żywienie, środowisko, bezpieczeństwo, informacja i komunikacja, transport, energia oraz technologia produkcji. Partnerami i zleceniodawcami badań są przedsiębiorstwa przemysłowe, usługowe oraz instytucje publiczne. Dzięki zawartemu porozumieniu Fraunhofer MOEZ pomoże polskim innowatorom w znalezieniu partnera biznesowego w Europie w obecnej edycji programu GO_GLOBAL.PL.

GO_GLOBAL.PL to inicjatywa Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, której  celem jest wsparcie przedsiębiorców w komercjalizacji wyników badań naukowych i prac rozwojowych na rynkach światowych. Przedsięwzięcie o budżecie 10 mln złotych pozwoli uzyskać dofinansowanie kosztów przygotowania strategii wejścia na rynki światowe, dopasowania innowacji do wymagań tego typu rynków oraz rozwoju i weryfikacji strategii w relacjach z potencjalnymi inwestorami. Program adresowany jest do firm rozwijających produkty lub usługi z branż wysokich i średnio-wysokich technologii. Obecnie trwa nabór do II edycji przedsięwzięcia, który zakończy się w dn. 25 czerwca br.

Przy realizacji przedsięwzięcia GO_GLOBAL.PL partnerami NCBR są także Polsko-Amerykańska Rada Współpracy (US-Polish Trade Council) oraz Plug and Play Tech Center, którzy posiadają swoje siedziby w Dolinie Krzemowej.

Przypominamy, że koszty udziału w programach akceleracyjnych Partnerów Centrum mogą zostać pokryte w ramach dofinansowania otrzymanego od Centrum.

Pod adresem accelerapp.com dostępne są szczegóły oferowanego przez Fraunhofer MOEZ programu akceleracyjnego.

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju
ul. Nowogrodzka 47a  00-695, Warszawa  tel: +48 22 39 07 401  fax: +48 22 20 13 408
REGON: 141032404  NIP: 701-007-37-77

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju 2011. Wszelkie prawa zastrzeżone.
realizacja: Ideo powered by CMS Edito