Narodowe Centrum Badań i Rozwoju

Szukaj

Aktualności

drukuj
A A A

Kolejne innowacyjne firmy ruszą na podbój zagranicznych rynków

06-05-2014

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju rozstrzygnęło kolejny konkurs w ramach III edycji przedsięwzięcia GO_GLOBAL.PL. Wsparcie otrzyma 10 innowacyjnych firm komercjalizujących wyniki badań naukowych i prac rozwojowych na rynkach światowych. Cztery z nich wezmą udział w programach akceleracyjnych zagranicą.

Sukcesy korzystających z oferty NCBR firm zachęcają do udziału kolejnych przedsiębiorców. W II turze ostatniej, III edycji GO_GLOBAL.PL złożyli oni 38 wniosków o dofinansowanie. Wyłonionych dziesięć najlepszych projektów otrzyma dofinansowanie w wysokości prawie 2 mln złotych. Przedsiębiorcy mogą je wykorzystać na przygotowanie strategii wejścia na rynki światowe oraz na uzyskanie wiedzy na temat dopasowania swoich produktów do specyficznych wymagań konkretnego regionu. Dofinansowanie można przeznaczyć także na rozwój i weryfikację strategii w relacjach z potencjalnymi inwestorami międzynarodowymi.

Wyłonione w konkursie firmy oferują innowacyjne produkty i usługi, które mają szansę podbić zagraniczne rynki. Wśród zwycięskich projektów znajduje się m.in. platforma integrująca rozwiązania telemedyczne. Zapewnia ona klientom i pacjentom ekonomiczne, szybkie i wygodne narzędzie służące realizowaniu skomplikowanych usług medycznych czy prowadzenie badań profilaktycznych pozbawionych jakichkolwiek barier ilościowych, geograficznych czy technologicznych. Kolejny projekt to innowacyjna technologia w postaci wyświetlaczy mgłowych, umożliwiających wyświetlanie obrazu w powietrzu. Urządzenie umożliwia wyświetlanie dowolnej treści pochodzącej z komputera PC. Przez holograficzny ekran można przełożyć rękę, a nawet przez niego przejść. W połączeniu z nowoczesnymi czujnikami ruchu pozwala również budować zaawansowane interfejsy dotykowe. Równie ciekawe są także powstałe w wyniku pogłębionych prac B+R specjalne skanery pozwalające na liczenie ryb w celu inwentaryzacji zasobów rzek i weryfikacji skuteczności przepławek. Specjalne, dedykowane oprogramowanie umożliwia gromadzenie i przetwarzanie danych z zainstalowanych skanerów.


Z kolei w zakończonej 31 marca br. ostatniej turze naboru III edycji GO_GLOBAL.PL przedsiębiorcy złożyli 53 wnioski o dofinansowanie w wysokości 9,5 mln zł, deklarując jednocześnie prawie 2,4 mln zł wkładu własnego. Był to zarazem ostatni nabór w ramach pilotażu przedsięwzięcia. Dotychczasowa realizacja GO_GLOBAL.PL, w tym współpraca NCBR z partnerami przyniosła doświadczenia i efekty, które zostaną wykorzystane podczas realizacji kolejnego przedsięwzięcia.

 

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju
ul. Nowogrodzka 47a  00-695, Warszawa  tel: +48 22 39 07 401  fax: +48 22 20 13 408
REGON: 141032404  NIP: 701-007-37-77

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju 2011. Wszelkie prawa zastrzeżone.
realizacja: Ideo powered by CMS Edito