Narodowe Centrum Badań i Rozwoju

Szukaj

Aktualności

drukuj
A A A

Startupy w Pałacu

15-03-2017

Dziesięć polskich startupów, w tym beneficjenci NCBR, zaprezentowało się w Pałacu Prezydenckim podczas II edycji wydarzenia zorganizowanego przez Kancelarię Prezydenta i Fundację Startup Poland.

 
W ramach tegorocznych „Startupów w Pałacu” swoje technologie i produkty zaprezentowało 10 spółek wyłonionych w otwartej rekrutacji. Nagrodą dla finalistów są specjalne „paszporty” uprawniające do udziału w jednej z misji gospodarczych głowy państwa, które Prezydent RP wręczył startupowcom podczas wydarzenia.
- Dzięki szerokiej i atrakcyjnej ofercie programowej mamy możliwość wspierania startupów na różnych etapach realizacji projektów, począwszy od fazy „pomysłu”, poprzez prace B+R, a na ekspansji zagranicznej skończywszy.  Przykłady spółek XTPL - beneficjenta „szybkiej ścieżki” -oraz Billon - beneficjenta programu Go_Global.pl - pokazują, że polskie startupy z powodzeniem podejmują się coraz bardziej ambitnych projektów – mówi prof. Aleksander Nawrat, zastępca dyrektora NCBR, który reprezentował Centrum podczas wydarzenia w Pałacu Prezydenckim.  
II edycja „Startupów w Pałacu” skierowana była do polskich start-upów oferujących produkty lub usługi dla biznesu, istniejących na rynku nie dłużej niż pięć lat i posiadających przynajmniej gotowy prototyp oraz model biznesowy. Wyróżnione startupy to: Blebox Sp. z o.o., 2040.io, Abyss Glass, Autenti, Billon Sp. z o.o., HussarTech, XTPL, Sense, Quotiss oraz VersaBox, spółka założona przez laureata LIDERA - programu NCBR dedykowanego młodym naukowcom.
 
Stworzone przez zespół VersaBox autonomiczne roboty mobilne typu SVG na zaproszenie NCBR zostaną zaprezentowane na polskim stoisku narodowym podczas Międzynarodowych Targów Innowacyjnych Technologii Przemysłowych Hannover Messe - najważniejszego wydarzenia branży przemysłowej na świecie. W ubiegłym roku targi odwiedziło 200 tys. zwiedzających, w tym 70 tys. gości z zagranicy.
 
 
 

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju
ul. Nowogrodzka 47a  00-695, Warszawa  tel: +48 22 39 07 401  fax: +48 22 20 13 408
REGON: 141032404  NIP: 701-007-37-77

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju 2011. Wszelkie prawa zastrzeżone.
realizacja: Ideo powered by CMS Edito