Narodowe Centrum Badań i Rozwoju

Szukaj

Aktualności

drukuj
A A A

MŚP szturmują GameINN

10-07-2017

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju zakończyło nabór wniosków w II konkursie programu GameINN. Przedsiębiorcy złożyli aż 90 wniosków na łączną kwotę wnioskowanego dofinansowania ponad 230 milionów złotych.

Wspólnie gramy na rzecz innowacyjnej gospodarki. Przedsiębiorcy z sektora gier wideo po raz kolejny pokazują, że mają ambicje, aby dynamicznie się rozwijać w oparciu o nowatorskie rozwiązania. Jestem przekonany, że wśród złożonych w konkursie projektów są takie, które staną się wizytówką innowacyjnej Polski. Warte podkreślenia jest jak dużym zainteresowaniem cieszy się GameINN, wartość wniosków blisko 2,5 krotnie przekroczyła zaplanowaną alokacje.  A ponad 90 procent wniosków złożyły filmy z sektora MSP - mówi wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin.
Celem programu sektorowego GameINN, realizowanego w ramach PO Inteligentny Rozwój, jest zwiększenie konkurencyjności krajowego sektora producentów gier wideo na rynku globalnym w perspektywie 2023 roku. Program jest dedykowany całej branży wykorzystującej technologie wideo, a nie jedynie twórcom gier. W I edycji wśród 40 projektów, które uzyskały wsparcie w wysokości ponad 117 mln zł, znalazły się m.in. projekty dotyczące opracowania technologii VR wspierającej rehabilitację osób po udarach czy narzędzi umożliwiających rozwój zdolności echolokacji u osób z dysfunkcją wzroku.
Tworzone przy wsparciu NCBR technologie w niedalekiej przyszłości mogą znaleźć zastosowanie w codziennym życiu, bo już dziś coraz częściej wykorzystuje się je w edukacji czy medycynie. To projekty, w które warto inwestować - mówi prof. Maciej Chorowski, dyrektor Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.
Ogłoszenie wyników II konkursu GameINN planowane jest w październiku.
 

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju
ul. Nowogrodzka 47a  00-695, Warszawa  tel: +48 22 39 07 401  fax: +48 22 20 13 408
REGON: 141032404  NIP: 701-007-37-77

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju 2011. Wszelkie prawa zastrzeżone.
realizacja: Ideo powered by CMS Edito