Narodowe Centrum Badań i Rozwoju

Szukaj

Aktualności

drukuj
A A A

Startupy w Pałacu

05-10-2017

Dziesięć polskich startupów, w tym trzech beneficjentów NCBR, zaprezentowało się w Pałacu Prezydenckim podczas III edycji wydarzenia organizowanego przez Kancelarię Prezydenta i Fundację Startup Poland.

 
Tegoroczne „Startupy w Pałacu” były skierowane do polskich startup-ów gotowych do ekspansji globalnej. Przed Prezydentem RP i uczestnikami wydarzenia, w tym dyrektorem NCBR prof. Maciejem Chorowskim,  zaprezentowało się 10 najlepszych, wyłonionych przez organizatorów startup-ów. Trzy z nich to beneficjenci NCBR:
  • DrOmnibus, beneficjent „szybkiej ścieżki”, który rozwija aplikacje wspierające edukację i terapię dzieci ze specjalnymi potrzebami, tj. autyzm czy zespół Downa,
  • Virtual Power Plant, dwukrotny beneficjent „szybkiej ścieżki”, który opracował inteligentne narzędzia pozwalające na dostosowywanie zużycia energii elektrycznej i ciepła w budynkach wielkokubaturowych do ich zmiennego obciążenia przy jednoczesnym zachowaniu odczuwalnego przez ludzi komfortu.
  • Quantum Lab, beneficjent programu Go_Global, który stworzył technologię rozpoznawania emocji, m.in. w oparciu o mimikę twarzy, pozwalającą rozwijać Customer Experience w różnych obszarach.
 
W trakcie 4-minutowych wystąpień startupowcy mieli za zadania przekonać potencjalnych inwestorów do zainwestowania w dalszy rozwój ich firm, a potencjalnych klientów do zakupu oferowanych produktów lub usług. Nagrodą dla finalistów były specjalne „paszporty” uprawniające do udziału w jednej z misji gospodarczych głowy państwa, które Prezydent RP wręczył startupowcom podczas wydarzenia.
 
 

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju
ul. Nowogrodzka 47a  00-695, Warszawa  tel: +48 22 39 07 401  fax: +48 22 20 13 408
REGON: 141032404  NIP: 701-007-37-77

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju 2011. Wszelkie prawa zastrzeżone.
realizacja: Ideo powered by CMS Edito