Narodowe Centrum Badań i Rozwoju

Szukaj

Aktualności

drukuj
A A A

Nowoczesna prototypownia na Politechnice Gdańskiej otwarta!

10-11-2017
Wyposażona w nowoczesne urządzenia do testowania rozwiązań z branży technologii informacyjno-komunikacyjnych (ICT) prototypownia ProtoLab już działa.
 
Operatorem ProtoLabu jest spółka celowa Politechniki Gdańskiej Excento, która w ramach działania e-Pionier uzyskała na realizację projektu dofinansowanie Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.
 
Prototypownia jest całodobowa, co oznacza, że studenci, pracownicy naukowi Politechniki Gdańskiej oraz zespoły poszukujące rozwiązań problemów zgłoszonych w ramach programu e-Pionier mogą korzystać z niej bez nadzoru, przez 24 godziny na dobę. W jej wnętrzu równocześnie może pracować nawet 25 osób, do których dyspozycji oddano profesjonalne stanowiska do projektowania i wykonywania obwodów PCB, testowania elektroniki i oprogramowania, czy projektowania i wykonywania elementów automatyki i mechaniki. 
 
Prototypownię wyposażono m.in. w oscyloskopy, generatory, mierniki obciążenia, a także niezbędne oprogramowanie. 
 
Projekt o wartości prawie 14,4 mln zł współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa.
 
Celem Działania e-Pionier jest wsparcie uzdolnionych programistów w poszukiwaniu rozwiązań dla zidentyfikowanych problemów społecznych lub gospodarczych. 
 

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju
ul. Nowogrodzka 47a  00-695, Warszawa  tel: +48 22 39 07 401  fax: +48 22 20 13 408
REGON: 141032404  NIP: 701-007-37-77

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju 2011. Wszelkie prawa zastrzeżone.
realizacja: Ideo powered by CMS Edito