Narodowe Centrum Badań i Rozwoju

Szukaj

Aktualności

drukuj
A A A

Beneficjenci NCBR u Prezydenta RP

08-05-2018

W ramach IV edycji „Startupów w Pałacu” przed Prezydentem RP i uczestnikami wydarzenia zaprezentowało się pięciu beneficjentów NCBR. Agencję wykonawczą Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego na spotkaniu w Pałacu Prezydenckim reprezentowała z-ca dyrektora NCBR Izabela Żmudka.

 
Dzisiejsze spotkanie w Pałacu Prezydenckim to już czwarte z cyklu zainicjowanych przez Kancelarię Prezydenta i Fundację Startup Poland spotkań z udziałem Prezydenta RP w ramach programu mającego na celu wsparcie ekosystemu startupów w Polsce oraz innowacyjnych polskich firm w poszukiwaniu możliwości rozwoju.
 
Obecna edycja, pod nazwą „Startupy w Pałacu KOOPERACJA”,  miała na celu promocję współpracy między dużym polskim biznesem, a startupami oraz budowanie przyjaznego klimatu dla inwestorów. Na scenie w Pałacu Prezydenckim zaprezentowało się pięciu beneficjentów NCBR:
 
  • PGNiG S.A. - beneficjent programów NCBR, a zarazem partner we Wspólnym Przedsięwzięciu INGA - Innowacyjne Gazownictwo, realizowanym wspólnie z GAZ SYSTEM.
  • PKO BP S.A. - beneficjent NCBR, który wdraża innowacyjne rozwiązanie biometryczne, będące efektem projektu IDENT – multimodalny biometryczny system weryfikacji tożsamości klienta bankowego zrealizowanego wspólnie z Politechniką Gdańską i firmą Microsystem
  • Wielton S.A. - beneficjent programów NCBR, m.in. w I konkursie programu sektorowego INNOMOTO, w  ramach którego realizuje projekt  Opracowanie technologii wytwarzania oraz systemu produkcji naczepy typu furgon-chłodnia do przewozu towarów w warunkach chłodniczych
  • Dramiński S.A. - beneficjent „szybkiej ścieżki” NCBR, który dzięki uzyskanemu wsparciu opracował nowatorski prototyp multimodalnego tomografu ultradźwiękowego; z nominacji NCBR laureat Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP w kategorii Lider MŚP w 2017 roku.
  • OncoArendi S.A. - beneficjent programów NCBR, m.in. programu strategicznego STRATEGMED oraz „szybkiej ścieżki”, specjalizujący się w poszukiwaniu, rozwoju i komercjalizacji nowych leków stosowanych w terapii chorób zapalnych i nowotworowych.
 
W ramach trzech poprzednich edycji wydarzenia wśród startupów prezentujących się w Pałacu Prezydenckim znalazło się spore grono beneficjentów NCBR. Były to m.in.: DrOmnibus, Virtual Power Plant, Quantum Lab, Billon, XTPL, VersaBox, VoicePin, Nexbio, FlyTech UAV, Photon i NanoSanguis.
 

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju
ul. Nowogrodzka 47a  00-695, Warszawa  tel: +48 22 39 07 401  fax: +48 22 20 13 408
REGON: 141032404  NIP: 701-007-37-77

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju 2011. Wszelkie prawa zastrzeżone.
realizacja: Ideo powered by CMS Edito