Narodowe Centrum Badań i Rozwoju

Szukaj

Aktualności

drukuj
A A A

NCBR dla firm

07-06-2018

Agencja wykonawcza Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego rozpoczęła cykl spotkań dla przedsiębiorców, które mają na celu przybliżenie oferty NCBR i zasad ubiegania się o dofinansowanie. Spotkania odbędą się w 50 miastach w całej Polsce.

 
- W polskich przedsiębiorcach drzemie olbrzymi potencjał – dobrze wykorzystany będzie służył całemu społeczeństwu. Dzięki miliardom złotych, które kierujemy na wspieranie innowacji, polskie firmy mają szanse na długofalowy, dynamiczny rozwój.  Wprowadzone przez rząd nowoczesne rozwiązania, korzystne dla przedsiębiorców,  i państwa , między innymi ulgi na działalność B+R, pomogą osiągnąć ten cel - podkreśla wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin. - Jednocześnie administracja staje się coraz bardziej przyjazna i otwarta na potrzeby przedsiębiorców. Działalność NCBR i jego najnowsza inicjatywa to właśnie przykład takiego podejścia - dodaje wicepremier Gowin.
 
Łączny budżet tegorocznych konkursów Narodowego Centrum Badań i Rozwoju to ponad 5 miliardów złotych. W samej tylko „szybkiej ścieżce”, flagowym programie skierowanym do przedsiębiorców, NCBR dysponuje aż 2,85 mld zł. Wychodząc naprzeciw potrzebom firm, w szczególności z sektora MŚP, NCBR wprowadziło proste zasady ubiegania się o dofinansowanie, m.in. znacząco ograniczając formalności i skracając czas oceny wniosków.
 
Na spotkaniach w 50 miastach w całej Polsce, m.in. Chorzowie, Elblągu, Zielonej Górze, Bydgoszczy, Kielcach, Słupsku i Tarnobrzegu, eksperci NCBR zaprezentują możliwości uzyskania dotacji na działania, które pozwolą firmom na wprowadzenie nowatorskich rozwiązań w prowadzonej działalności. Spotkania przeznaczone są zarówno dla przedsiębiorców, którzy jeszcze nie korzystali ze wsparcia NCBR, jak i tych, którzy już realizowali bądź realizują projekty współfinansowane ze środków publicznych. Eksperci przedstawią na nich konkretne przykłady, jak korzystać ze wsparcia NCBR.
 
- Wielu przedsiębiorców nie podejmuje działalności innowacyjnej, czy to z obawy przed ryzykiem, czy z braku wiedzy o możliwościach uzyskania wsparcia na realizację projektów z udziałem naukowców. Tym samym mają ograniczone możliwości rozwoju i zwiększania konkurencyjności swoich produktów i usług. Naszym działaniem wychodzimy naprzeciw potrzebom takich firm.  Zachęcam do udziału w spotkaniach i skorzystania z oferty NCBR - mówi prof. Maciej Chorowski, dyrektor NCBR.
 
„NCBRdlafirm” rozpoczął się 7 czerwca spotkaniem z przedsiębiorcami w Łodzi. Kolejne, najbliższe spotkania odbędą się w Dąbrowie Górniczej (19 czerwca), Katowicach (20 czerwca), Chorzowie (21 czerwca), Gdańsku (25 czerwca), Elblągu (26 czerwca) i Grudziądzu (27 czerwca). Udział w spotkaniach jest bezpłatny, a informacje o terminach i miejscach spotkań dostępne są na stronie www.NCBRdlaFirm.pl 
 

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju
ul. Nowogrodzka 47a  00-695, Warszawa  tel: +48 22 39 07 401  fax: +48 22 20 13 408
REGON: 141032404  NIP: 701-007-37-77

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju 2011. Wszelkie prawa zastrzeżone.
realizacja: Ideo powered by CMS Edito