Narodowe Centrum Badań i Rozwoju

Szukaj

Aktualności

drukuj
A A A

Rzecz o innowacjach, czyli NCBR na IMPACT’18

12-06-2018

Jak pozyskać finansowanie na innowacyjne projekty? Jak wygląda rynek venture capital w Polsce? Jaki jest potencjał AI w polskiej gospodarce? Wszystkich chętnych, by zdobyć te i inne informacje, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju zaprasza do specjalnej strefy NCBR na Impact’18, która przez dwa dni będzie miejscem networkingu oraz dyskusji o wspieraniu innowacji i technologiach przyszłości. Eksperci NCBR wezmą też udział w dyskusjach na scenie głównej Impact’18, gdzie podejmą tematy dotyczące przełomowych rozwiązań, m.in. sztucznej inteligencji czy technologii wodorowych.

  
Specjalna strefa NCBR, zlokalizowana na poziomie „0” ICE, dostępna będzie dla zainteresowanych, przez cały czas trwania Impact. To właśnie tutaj zaprezentowane zostaną programy, w których można otrzymać dofinansowanie lub znaleźć inwestora dla nowatorskiego projektu. Pierwszego dnia Impact NCBR zaprasza już o godz. 9:30 - przy porannej kawie będzie można porozmawiać z teamem Centrum, 
a także poznać beneficjentów, którzy już realizują swoje projekty dzięki wsparciu NCBR. Tego dnia na scenie NCBR zaprezentują się przedstawiciele funduszy BRIdge Alfa (godz. 14:30 i 17:15), a uczestnicy kongresu usłyszą jak naprawdę wygląda rynek venture capital w Polsce - o 13:40 eksperci podsumują raport fundacji Startup Poland. Nieco później omówią wyniki raportu o potencjale AI w polskiej gospodarce (godz. 16:10). Podczas specjalnego warsztatu uczestnicy kongresu dowiedzą się, jak - łatwo - można skorzystać z „szybkiej ścieżki” i innych programów NCBR (godz. 15:15).
 
Pierwszego dnia Impact 2018 swoją premierę będzie miał utworzony dzięki programowi NCBR pierwszy w Polsce fundusz corporate venture capital (godz. 11:50). W strefie NCBR będzie można się dowiedzieć kto i na jakich zasadach będzie dokonywał inwestycji CVC. Na scenach kongresu odbędzie się szereg interesujących dyskusji z udziałem ekspertów agencji wykonawczej ministra nauki i szkolnictwa wyższego. Dyrektor NCBR, prof. Maciej Chorowski w dwóch fireside chatach (godz. 13:00 oraz 15:30) opowie o przemyśle 4.0 oraz sztucznej inteligencji. Weźmie też udział w dyskusji „How to stay relevant in age of industrial disruption” (godz. 14:00). Z kolei prof. Aleksander Nawrat, z-ca dyrektora NCBR na scenie S2 opowie jak budujemy w Polsce rynek dla innowacji i premiujemy wizjonerów (godz. 14:00), a na scenie NCBR wraz z przedsiębiorcami opowie o korzyściach z udziału w konkursie „szybkiej ścieżki” (godz. 12:40).
 
Drugiego dnia Impact NCBR zaprasza na briefing dot. nowej edycji programu InnoNeuroPharm (godz. 9:00), którego założenia przedstawią Piotr Dardziński, wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego oraz dyr. Izabela Żmudka, zastępca dyrektora NCBR. Tego dnia w strefie NCBR odbędzie się prezentacja programu e-Pionier, dzięki któremu przy wsparciu akceleratorów powstają „innowacje na zamówienie” (godz. 10:25), oferty BRIdge Alfa (godz. 10:40) oraz programu Eurostars dla przedsiębiorców, którą przedstawi gość z Brukseli (godz. 13:30). W dyskusji „Is Hydrogen the Third Way?” na scenie S1 (godz. 12:00) weźmie udział ekspert Centrum, Marek Palka, a na zakończenie kongresu tegoroczną edycję EduHackathonu podsumuje dyrektor Izabela Żmudka. 
 
Przez oba dni Impact eksperci NCBR będą dostępni w Business Booster oraz na spotkaniach w Impact Link. Wezmą również udział w roundtables, dyskutując m.in. o wspieraniu sektora life sciences, 5G, transporcie publicznym, fintechu oraz digital health.
 
Wszystkich zainteresowanych tematyką innowacji i technologii przyszłości zapraszamy do strefy NCBR oraz do udziału w panelach z udziałem ekspertów Centrum.

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju
ul. Nowogrodzka 47a  00-695, Warszawa  tel: +48 22 39 07 401  fax: +48 22 20 13 408
REGON: 141032404  NIP: 701-007-37-77

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju 2011. Wszelkie prawa zastrzeżone.
realizacja: Ideo powered by CMS Edito