Narodowe Centrum Badań i Rozwoju

Szukaj

 

Small Grant Scheme; poziom: doktorat; dziedzina badań: elektronika; ID: 211067

drukuj
A A A

 

Tytuł projektu: Signal Reconstruction in Event-Driven Signal Processing

 

Akronim: SIREN

 

Promotor projektu: Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie\Wydział Matematyki Stosowanej

 

Wartość projektu (PLN): 202 858

 

Kwota dofinansowania (PLN): 202 858

Czas realizacji: 27 miesięcy

 

 

Adres strony: -

 

 

Opis projektu:

Projekt dotyczy zagadnień związanych z przetwarzaniem sygnałów sterowanym zdarzeniami (event-driven) oraz zastosowaniem teorii nieregularnego próbkowania i teorii ramek (frames) w algorytmach rekonstrukcji sygnałów.
Dotychczasowa teoria i praktyka przetwarzania sygnałów opierają się na próbkowaniu regularnym. Wymaga to użycia zegara synchronizującego, który z kolei jest jednym z najbardziej energochłonnych elementów architektury. Stanowi to główny problem w projektowaniu czujników bezprzewodowych z ograniczoną żywotnością baterii, np. we wszczepialnych urządzeniach biomedycznych. Z kolei w przetwarzaniu sterowanym zdarzeniami, próbkowanie jest wyzwalane zmianami sygnału. Zależność próbkowania tylko od przebiegu sygnału pozwala na usunięcie zegara z układu.
Jako że w próbkowaniu zależnym od zachowania sygnału niemożliwa jest perfekcyjna rekonstrukcja sygnału, należy stosować procedury rekonstruujące próbkowany sygnał w pewnym przybliżeniu. Odpowiedni wybór ramki ze względu na własności lokalizacyjne operatora ramki pozwoli na redukcję obliczeń, co stanowi główny cel projektu.
Zakres projektu obejmuje analityczne opracowanie modelu rekonstrukcji sygnału próbkowanego nieregularnie, opracowanie algorytmów oraz symulacje numeryczne.

 

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju
ul. Nowogrodzka 47a  00-695, Warszawa  tel: +48 22 39 07 401  fax: +48 22 20 13 408
REGON: 141032404  NIP: 701-007-37-77

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju 2011. Wszelkie prawa zastrzeżone.
realizacja: Ideo powered by CMS Edito