Narodowe Centrum Badań i Rozwoju

Szukaj

Polecamy

Aktualności III konkurs

drukuj
A A A

III konkurs w ramach Wspólnego Przedsięwzięcia CuBR

21-12-2015
Szanowni Państwo,
 
uprzejmie informujemy, że Dyrektor Narodowego Centrum Badań i Rozwoju ogłasza kolejny, już III konkurs w ramach Wspólnego Przedsięwzięcia CuBR realizowanego we współpracy  NCBR i KGHM Polska Miedź S.A.
 
W ramach III edycji prezentujemy 20 tematów skoncentrowanych w czterech obszarach tematycznych: 
 
  1. Górnictwo i geologia,
  2. Przeróbka rud,
  3. Metalurgia, przetwórstwo, nowe materiały,
  4. Ochrona środowiska, zarządzanie ryzykiem, efektywność w biznesie.

 

Ogłoszone tematy koncentrują się na poszukiwaniu innowacyjnych rozwiązań dla przemysłu metali nieżelaznych, których gotowość technologiczna oznaczać będzie możliwość ich testowania w skali pilotowej lub wdrożenie. W celu ich realizacji niezbędne jest przeprowadzenie badań na styku różnych dziedzin, w multidyscyplinarnych zespołach. Takie działania pozwolą na uzyskanie i przemysłową komercjalizację kompleksowych rozwiązań, stymulujących wzrost innowacyjności i konkurencyjności polskiej gospodarki.
 
W związku z tym, do współpracy chcielibyśmy zaprosić nie tylko jednostki bezpośrednio związane z przemysłem metali nieżelaznych oraz górnictwem, ale również zespoły z innych dziedzin nauki i techniki. Tak stworzone konsorcja zapewniają wzajemną wymianę wiedzy i doświadczeń świata nauki oraz biznesu, prowadząc często do nieszablonowego i kompleksowego spojrzenia na dane wyzwanie badawcze.
 
Założenia Przedsięwzięcia, a także dokumenty konkursowe (w tym zakres merytoryczny) dostępne są na stronie: http://www.ncbr.gov.pl/programy-krajowe/wspolne-przedsiewziecia/cubr/
 
Załączniki 4a i 4b do Regulaminu III Konkursu Przedsięwzięcia CuBR, stanowiące wzory umów Centrum - Wykonawca i KGHM - Wykonawca, będą udostępnione na stronie Centrum od dnia 11 stycznia 2016 r. w zakładce: dokumenty III konkursu.
 
Nabór wniosków w systemie GW (Generator Wniosku) rozpocznie się od dnia 18 stycznia 2016 r., a kończy z dniem 17 marca 2016 r. o godzinie 16:00 i trwać będzie 60 dni.
 
Wszelkie pytania prosimy kierować na adres e-mail:
 
 
 

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju
ul. Nowogrodzka 47a  00-695, Warszawa  tel: +48 22 39 07 401  fax: +48 22 20 13 408
REGON: 141032404  NIP: 701-007-37-77

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju 2011. Wszelkie prawa zastrzeżone.
realizacja: Ideo powered by CMS Edito