Narodowe Centrum Badań i Rozwoju

Szukaj

Polecamy

Aktualności

drukuj
A A A

Stowarzyszenie AAL opublikowało tematykę szóstego konkursu!

18-09-2012

W związku z opublikowaniem tematyki szóstego konkursu w programie wspólnym AAL, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju zaprasza Państwa do udziału w AAL Forum, które odbędzie w dniach 24-27 września w Eindhoven, w Holandii. Podczas Forum przewidziana jest dyskusja nad tematyką konkursu. Można będzie również znaleźć potencjalnych partnerów do współpracy przy realizacji projektów w ramach ww. programu.

Ogłoszenie konkursu planowane jest na początek 2013 roku, a jego tematem będzie:


ICT based solutions for Supporting Occupation in Life


Aktywne osoby starsze spotykają się – często bezpodstawnie – z założeniem, że wraz z wiekiem spada efektywność zawodowa oraz zdolność uczenia się. Bezpodstawnie uważa się także, iż osoby starsze są mniej innowacyjne, mniej wydajne i mniej zdolne do pracy pod presją od swoich młodszych kolegów. Dowiedziono , że osoby starsze posiadają większe umiejętności i kompetencje przede wszystkim ze względu na staż pracy oraz zmieniający się system wartości i postaw wobec kariery zawodowej.


Zmiany w środowisku pracy (techniczne i organizacyjne), które pomogą w zachowaniu wiedzy, doświadczenia i umiejętności starszych pracowników na rynku pracy, pomogą zmniejszyć potencjalnie szkodliwe skutki starzenia się społeczeństwa i wpłyną pozytywnie na rozwój gospodarczy.


Szósty konkurs w ramach programu wspólnego AAL ma na celu finansowanie rozwiązań opartych o ICT, które pozwolą osobom starszym na kontynuowanie wykonywania zawodu w środowisku pracy (odpłatnie lub na zasadach wolontariatu) – zachowując zdrowie i motywację do pozostania aktywnym.

Strona internetowa poświęcona AALForum: http://www.aalforum.eu (NCBR nie pokrywa kosztów udziału w konferencji)


Strona internetowa programu AAL: http://www.aal-europe.eu

Koordynator programu w NCBR:


Wojciech Piotrowicz


Sekcja zarządzania programami badań INFOTECH


e-mail:


telefon: + 48 22 39 07 297

Pliki do pobrania

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju
ul. Nowogrodzka 47a  00-695, Warszawa  tel: +48 22 39 07 401  fax: +48 22 20 13 408
REGON: 141032404  NIP: 701-007-37-77

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju 2011. Wszelkie prawa zastrzeżone.
realizacja: Ideo powered by CMS Edito