Beneficjenci NCBR ponownie z Nagrodami Gospodarczymi Prezydenta

08.10.2019

Firmy: Olimp Laboratories, Marco, Warsaw Genomics oraz Medical Inventi zostały Laureatami Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP. W gronie 21 Finalistów tegorocznej edycji Nagrody ponownie dominowali beneficjenci NCBR.

Nagroda Gospodarcza przyznawana jest corocznie przez Głowę Państwa. To szczególne wyróżnienie dla firm, które wnoszą znaczący wkład w rozwój polskiej gospodarki, budując jednocześnie pozytywny wizerunek polskiej przedsiębiorczości na arenie międzynarodowej. Prezydent Andrzej Duda wręczył statuetki laureatom na uroczystej gali podczas Kongresu 590 w Jasionce k. Rzeszowa. Beneficjenci NCBR wygrali w czterech z siedmiu kategorii:

  • Badania i Rozwój - Medical Inventi S.A., spółka założona w 2011 roku jako spółka spin-off w wyniku połączenia środowiska nauki (Uniwersytet Medyczny w Lublinie, naukowcy – autorzy patentu) z biznesem (inwestorzy prywatni). Od momentu powstania, działalność MI skupiona jest na przeprowadzeniu skutecznego procesu komercjalizacji innowacyjnego kompozytu kościozastępczego, któremu nadano nazwę FlexiOss®.
  • Startup_PL - Warsaw Genomics Sp. z o. o. sp. k., spółka technologiczna świadcząca usługi diagnostyki genetycznej oparte o nowoczesne metody diagnostyczne. Wykorzystując autorskie narzędzia, poszukuje w genach człowieka mutacji odpowiedzialnych za powstawanie chorób.
  • Międzynarodowy Sukces - Olimp Laboratories Sp. z o. o., firma produkująca leki, suplementy diety, dietetyczne środki spożywcze oraz produkty lecznicze i wyroby kwalifikowane do żywności funkcjonalnej oraz
  • Odpowiedzialny Biznes - Marco Sp. z o. o., firma rodzinna, lider w zakresie specjalistycznych elementów znakowania i identyfikacji produktów do przemysłu.

- Silna reprezentacja beneficjentów NCBR w gronie Laureatów i Finalistów Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP kolejny rok z rzędu to nie tylko powód do satysfakcji, ale przede wszystkim dowód na to, że nasza oferta odpowiada potrzebom firm różnej wielkości i z różnych branż. Cieszę się, że praca stawiających na innowacje przedsiębiorców coraz częściej spotyka się z szerokim uznaniem, co znajduje odzwierciedlenie w liście nominowanych do Nagrody w ostatnich latach – mówi dr inż. Wojciech Kamieniecki, dyrektor Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

W gronie 21 Finalistów tegorocznej Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP aż dwie trzecie to beneficjenci NCBR. Poza wymienionymi Laureatami są to: P.P.U.H. BRYK Witold Bryk, DGT Sp. z o. o., Spółdzielnia Mleczarska Mlekovita, AIUT Sp. z o. o., Transition Technologies S.A., nanoEmi Sp. z o. o., Scanway Sp. z o. o., InPhoTech Sp. z o.o. oraz nominowana po raz drugi z rekomendacji NCBR Ekoenergetyka – Polska sp. z o. o.

Więcej informacji o laureatach XVII edycji Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP

Wstecz