Ogłoszenie II konkursu CuBR

17.07.2014

Dyrektor Narodowego Centrum Badań i Rozwoju ogłasza II konkurs w ramach Porozumienia pomiędzy NCBR a KGHM Polska Miedź S.A., dotyczącego Wspólnego Przedsięwzięcia o nazwie CuBR. Celem konkursu jest wyłonienie projektów pozwalających uzyskać innowacyjne technologie, urządzenia, materiały i wyroby, podnoszące konkurencyjność polskiej branży metali nieżelaznych w skali gospodarki światowej.


Konkurs skierowany jest do konsorcjów naukowych w rozumieniu ustawy o zasadach finansowania nauki, pod warunkiem, że w skład konsorcjum wchodzi przynajmniej jedna jednostka naukowa niebędąca przedsiębiorcą i co najmniej jeden przedsiębiorca albo co najmniej dwie jednostki naukowe.

Ze względu na szerokie spektrum poszukiwań innowacyjnych rozwiązań w ramach II konkursu, do uczestnictwa chcielibyśmy zachęcić nie tylko jednostki związane z przemysłem metali nieżelaznych oraz górnictwem, ale również zespoły z innych dziedzin nauki i techniki, celem podjęcia zintegrowanych działań nad opracowaniem rozwiązań o przełomowym charakterze.


Założenia Przedsięwzięcia, a także dokumenty konkursowe dostępne są na stronie:
/programy/programy-krajowe/

Nabór wniosków w systemie GW (Generator Wniosku) rozpocznie się od dnia 24 lipca 2014 r., a kończy z dniem 22 września 2014 r. o godzinie 16:00.

Wszelkie pytania prosimy kierować na adres e-mail: cubr-at-ncbr.gov.pl

 

Wstecz