Ogłoszenie konkursu CORE 2016 przez luksemburską agencję FNR - możliwość składnia wniosków na projekty polsko-luksemburskie

21.12.2015

Uprzejmie informujemy, że 18 grudnia 2015 r. agencja luksemburska Fonds National de la Recherche (FNR) ogłosiła konkurs CORE 2016. W ramach tego konkursu, w obszarze „Innovation in Services” będzie możliwe składanie do FNR wniosków na bilateralne, polsko-luksemburskie projekty. Procedura konkursowa, w tym ocena wniosków będzie odbywać się zgodnie z regułami konkursu CORE 2016. Poza konkursem CORE 2016 nie jest przewidziany odrębny nabór wniosków dla projektów polsko-luksemburskich. Obszar „Innovation in Services” obejmuje następujące zagadnienia:

  • projektowanie usług dla biznesu
  • rozwój i działanie systemów finansowych
  • bezpieczeństwo informacji
  • działanie sieci telekomunikacyjnych i multimediów.

Wnioski będzie można składać wyłącznie w wersji elektronicznej, w języku angielskim (wnioskodawcy polscy dodatkowo będą składać załączniki w j. polskim), poprzez system składania wniosków on-line zarządzany przez agencję luksemburską FNR. System składania wniosków będzie otwarty od połowy stycznia 2016 r. do 21 kwietnia 2016 r. (14:00 CET).

Wybrane w procedurze konkursowej projekty otrzymają dofinansowanie zarówno z NCBR, jak i FNR, zgodnie z zasadami krajowymi.

Dokumenty konkursowe CORE 2016:

Pozostałe dokumenty konkursowe oraz dodatkowe informacje o konkursie dostępne są na stronie FNR: www.fnr.lu/funding-instruments/core/core-2016-call-for-proposals.

Dokumenty konkursowe dla polskich wnioskodawców będą dostępne w styczniu 2016 r. na stronie NCBR.

Osoby kontaktowe w NCBR:

Renata Kapera

Sekcja Zarządzania Programami Międzynarodowymi

 

tel.: +48 22 39 07 435

Wstecz